Technika

Montaż naszych zabudów jest jednodniowy, szybki i nieuciążliwy dla klientów. Nie wymaga spawania ani murowania.

W skład systemu wchodzi 11 profili aluminiowych, anodowanych na kolor naturalny. Wszystkie profile wykonane są ze stopu aluminium zgodnego z PN o symbolu chemicznym Pa38 (DIN AlMgSi0, 5 F22). Stop ten łączy w sobie najlepsze właściwości. Zasada działania przesuwnych okien jest prosta. Czterotorowe prowadnice, górna i dolna, pozwalają na przesuw wszystkich segmentów.

 

 

Każdy z segmentów jest osadzony na osobnej prowadnicy, a uszczelnienie sąsiadujących ze sobą okien jest możliwe dzięki ukształtowanemu w specjalny sposób profilowi pionowemu okna. Posiada on na całej swej długości kołnierz, który pozwala na zahaczenie się sąsiadujących segmentów.

 

 

Dodatkowe doszczelnienie zapewnia uszczelka tekstylna ze sztucznego tworzywa zapobiegająca przenikaniu wiatru. Pochyłe dno prowadnicy dolnej, po wykonaniu otworów drenażowych, odprowadza gromadzącą się w profilu wodę.

 

 

Prowadnica górna wraz ze specjalnym celownikiem pozwala na czterocentymetrową regulację poziomu. Układ jezdny oparty na bazie łożysk kulkowych zamkniętych gwarantuje lekki i łatwy przesuw. Standardowo stosujemy szybę 5mm, ale istnieje możliwość zastosowania każdego wypełnienia o grubości 5 lub 6 mm. Wypełnienie osadzamy w uszczelce z tworzywa. Połączenie skrajnego okna ze ścianą w sposób szczelny zapewnia specjalny kształtownik.

 

 

To, co wyróżnia nasz system od innych sposobów szklenia balkonów to zabudowa kompleksowa. Prowadnica jest posadowiona na stelażu aluminiowym, który gwarantuje wypoziomowane i stabilne jej zamocowanie. Przestrzeń pod szyną dolną wypełniamy panelami mrozoodpornymi PCV, które w estetyczny i szczelny sposób wykańczają tę część balkonu. Tak więc całą konstrukcję umieszczamy po wewnętrznej stronie balkonu gwarantując bezpieczeństwo oraz bezawaryjne użytkowanie. Dodatkowo, w uzasadnionych potrzebą przypadkach, stosujemy okapniki aluminiowe odprowadzające wodę poza balustradę balkonu, a także zamki-blokady uniemożliwiające przesunięcie segmentów od strony zewnętrznej.

 

Profile Systemowe

P.W. Ares © 2021  Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności.  Realizacja: Pirania Reklamy.